Kraunasi...

Lapkričio 23 d. minimas Šv. Klemensas I, popiežius, kankinys

Šv. Klemensas I (~†97), popiežius, kankinys minimas lapkričio 23 d. 

Šv. Klemensas Romietis, anot Ireniejaus Lijoniečio, buvo trečiasis šv. Petro įpėdinis. Tradicija vieningai pripažįsta jį autoriumi laiško, kurį Romos Bažnyčia apie 96 m. pasiuntė į Korintą, kai šiam grėsė schizma (skilimas). Šis atsitiktinis laiškas vertingai paliudija apaštalų mokymo – ypač šventojo Pauliaus – tęstinumą pirmosiose krikščionių bendruomenėse.

Manoma, kad šv. Klemensas buvo žydas, patekęs į nelaisvę. Patricijus Klemensas suteikė jam laisvę, todėl šventasis iš dėkingumo taip pasivadino. Valdė Bažnyčią ir parašė garsų laišką korintiečiams, stiprindamas tarp jų taiką ir sutarimą. Manoma, kad imperatorius Trajanas ištrėmė popiežių į Krymą. Ten marmuro skaldyklose dirbo maždaug 2000 krikščionių. Popiežius stiprino jų dvasią ir matyt dėl to buvo pagonių valdžios nuskandintas.

 

Gyvoji Duona

 

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2021-11-22

Naujausi straipsniai

Mėnesio populiariausi straipsniai© 2021 www.zarasuparapija.lt