Kraunasi...

Spalio 16 d. minima Šv. Jadvyga, vienuolė

 

Šv. Jadvyga (1179–1243), vienuolė minima spalio 16 d.

Šv. Jadvyga gimė Bavarijoje; ji – Kroatijos ir Dalmatijos kunigaikščio duktė. Sulaukusi dvylikos metų buvo ištekinta už Henriko I, Silezijos ir Krokuvos kunigaikščio. Jų šeima, kurioje gimė keturi sūnūs ir trys dukterys, buvo tvirtai krikščioniška, joje viešpatavo maldingumas, artimo meilė ir atgaila. Kartu su kunigaikščiu Jadvyga buvo vargšų, kalinių ir visų mažųjų advokatė, užtarėja; jos dėka kunigaikštis įkūrė ligoninę Vroclave. 1238 m. Jadvyga tapo našle, taip pat jai teko išgyventi šešių savo vaikų mirtį. Ji skatino vienuolišką gyvenimą karalystėje funduodama vienuolynus ir pati pasitraukė pas savo dukterį, Trebnicos prie Vroclavo abatę, į savo įkurtą vienuolyną. Ji mirė 1243 m., netrukus po savo vyriausiojo sūnaus kunigaikščio Henriko II, kritusio kovoje su totoriais, mirties.

 

 

Gyvoji Duona

 

 

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2021-10-15

Naujausi straipsniai

Mėnesio populiariausi straipsniai© 2021 www.zarasuparapija.lt