Kraunasi...

Liepos 21 d. minimas Šv. Laurynas Brindizietis, kunigas, Bažnyčios mokytojas

 

 

Šv. Laurynas Brindizietis (1559-1619), kunigas, Bažnyčios mokytojas, minimas liepos 21 d. 

Gimęs Brindizio mieste Adrijos jūros pakrantėje šv. Laurynas užaugo Venecijoje, įstojo į Veronos kapucinus, kurie jį pasiuntė į Paduvą studijuoti filosofijos ir teologijos. Apdovanotas nepaprasta atmintimi Laurynas garsėjo kaip mintinai žinantis Šv. Raštą originalo kalba. Tai jam padėjo atversti daugelį žydų. Jis sukūrė galingą tikėjimo tiesų sintezę. Pasiekęs aukštą kontempliacijos laipsnį skelbė evangeliją minioms, karštais ir džiaugsmingais žodžiais paliesdamas besiklausančiųjų širdis. Apkeliavo Vengriją, Bohemiją, Belgiją, Šveicariją, Vokietiją, Prancūziją, Ispaniją, Portugaliją. Pasižymėjo karinėse misijose ir įkvėpė kovai prieš turkus 1601 m. Nuo 1602 iki 1615 m. buvo Kapucinų generolas. Šv. Laurynas mirė šešiasdešimties, 1619 m. vykdydamas pavedimą Lisabonoje. Jo raštus sudaro aštuoni tomai pamokslų, Pradžios knygos ir Pranašo Ezekielio knygos komentarai, didaktiniai ir poleminiai traktatai.

 

 

Gyvoji Duona

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2021-07-20

Mėnesio populiariausi straipsniai© 2021 www.zarasuparapija.lt