Kraunasi...

Liepos 13 d. minimas Šv. Henrikas

 

 

Šv. Henrikas gimė Bohemijoje ir buvo išauklėtas šv. Volfgango Ratisbonoje. Bavarijos kunigaikštis, nuo 1002 m. Germanijos karalius Henrikas 1014 m. popiežiaus Benedikto VII buvo karūnuotas imperatoriumi Romoje. Kartu su savo žmona šv. Kunigunda jis rodė beveik vienuoliško gyvenimo pavyzdį. Šv. Henrikas pasirodė kaip Apvaizdos siųstas Bažnyčios gynėjas neramiais laikais: jis dalyvavo sinoduose, skiriant dorus vyskupus, parenkant Dievo žmones patarėjais (tokius kaip šv. Odilonas iš Kliuni ir šv. Steponas – jo sesers Gizeslės sutuoktinis), globojo vienuolynus. Vėliau Henrikas darbavosi drauge su popiežiumi rengiant susirinkimą, turėjusį patvirtinti naują Bažnyčios ir Imperijos santykių tvarką, tačiau staiga mirė 1024 m.

 

 

 

 

Gyvoji Duona

 

 


Kategorija Kalendorius


Grįžti atgal Paskelbta: 2021-07-12

Mėnesio populiariausi straipsniai© 2021 www.zarasuparapija.lt