Verbų sekmadienis – Mažoji jaunimo diena


a- A+

 

Pasaulio jaunimo dienų, o taip pat Lietuvos jaunimo dienų tradicijos pradžia yra Verbų sekmadienis, kurį pelnytai galime vadinti Mažąja jaunimo diena.

1985 m. popiežiaus Jono Pauliaus kvietimu, Verbų sekmadienį į Romą atvyko daugiau nei 250 000 jaunuolių iš viso pasaulio. Po savaitės savo velykiniame kreipimesi „Urbi et orbi” popiežius Jonas Paulius II kalbėjo: „Praėjusį sekmadienį aš susitikau su šimtais tūkstančių jaunuolių; jų entuziazmas paliko stiprų įspūdį mano sieloje.“ Ir kad šie nuostabūs išgyvenimai neišblėstų popiežius pakvietė kiekvieną Verbų sekmadienį surengti ir Jaunimo dieną.

Nuo tada Verbų sekmadienio kaip jaunimo šventės tradicija tęsiasi iki šiol. Na o ilgainiui tradicija užaugo – buvo pradėtos švęsti ir Pasaulio jaunimo dienas. Jos vyksta kas dvejus metus ir vis kitoje šalyje, o tarpiniuose metuose švenčiamos vyskupijų arba šalies Jaunimo dienos.

Verbų sekmadienį kviečiame ypatingai melstis už jaunimą bei Lietuvos jaunimo dienas.

 

Tėve, šiandien ypatingai meldžiame už jaunimą ir Lietuvos jaunimo dienas. Siųsk savo Šventąją Dvasią, kad jaunuolių širdys būtų pasiruošusios susitikti su Tavimi, atrasti Tiesą, patirti Laisvę, kuri įkvepia drąsiems žygiams nešti tiesą, grožį bei gėrį.

 

 


Grįžti atgal Paskelbta: 2019-04-13


Visos teisės saugomos © 2017 www.zarasuparapija.lt