Vasario 21 d. minimas Šv. Petras Damijonas, vyskupas, Bažnyčios mokytojas


a- A+

 

 

Šv. Petras Damijonas gimė Ravenoje 1007 m. Apie 1035 m. tapo atsiskyrėliu kamalduliu Fonte Avelane; vėliau – šio vienuolyno prioras, laikomas pagrindiniu jo įkūrėju. 1055 m. popiežiaus atšaukiamas iš vienuolyno, kad padėtų reformuoti Bažnyčią, kurios gyvenimą apsunkino daugybė piktnaudžiavimų. Švento ir labai griežto gyvenimo pavyzdžiu, savo raštais ir visa veikla Petras Damijonas buvo didelė paspirtis popiežiams reformuotojams, labai juo pasitikėjusiems. 1057 m. pakeltas kardinolu ir iki pat mirties buvo popiežiaus legatu Italijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje. Savo veikaluose šv. Petras Damijonas bibliniais vaizdais perteikė du savo troškimus – tarnauti Bažnyčiai ir  išlikti vienuoliu. Jis turėjo ir šv. Jeronimo įkarščio, ir šv. Grigaliaus romumo. Šv. Petras Damijonas yra Bažnyčios mokytojas. Mirė 1072 m.

 

 

Gyvoji Duona

 

 


Grįžti atgal Paskelbta: 2020-02-20


Visos teisės saugomos © 2017 www.zarasuparapija.lt