Rugpjūčio 8 d. minimas Šv. Dominykas, kunigas


a- A+

 

Šv. Dominykas (Domininkas) (1170-1221), kunigas, minimas rugpjūčio 8 d.

Dominykas gimė 1170 m. Kaleruegoje (Caleruega) netoli Burgos (Ispanija). Jis buvo Osmos (Osma) katedros kanauninkas, kai pasijuto šaukiamas evangelizuoti. Popiežius Inocentas III pasiuntė dvasininką į Tulūzos sritį, draskomą katarų erezijos (1206 m.). Dominykas suprato, kad žmones prie Kristaus sugrąžinsi, tik skelbdamas Evangeliją ir pats pagal Evangeliją tarp jų gyvendamas. Nuo tada Dievo žodžio skelbimas ir neturtas tapo apaštalinės jo veiklos šerdimi. Prie Dominyko prisijungė bendražygių, sužavėtų jo siūlomo idealo: jie bus pamokslininkai, aistringai atsidavę Tiesai, elgetaujantys kaip ir Pranciškaus Asyžiečio sekėjai. Dominykas taip pat atidarė vienuolyną atsivertusioms katarų vienuolėms, seserims, klauzūroje malda palaikančioms apaštalaujančius brolius. 1216 m. popiežius Honorijus III patvirtino programą. Viešpats Dominykui tedavė tik penkerius metus atlikti sėjėjo misiją. Jis nuolat keliavo po Prancūziją, Ispaniją, Italiją. Mirė 1221 m. Bolonijoje, išsekintas darbo ir atgailos.

 

 

Gyvoji Duona

 

 


Grįžti atgal Paskelbta: 2020-08-07


Visos teisės saugomos © 2020 www.zarasuparapija.lt