Rugpjūčio 7 d. minimas Šv. Sikstas II, popiežius, ir jo draugai, kankiniai


a- A+

 

 

Šv. Sikstas II (mirė 258 m.), popiežius, ir jo draugai, kankiniai, minimi rugpjūčio 7 d.

Šv. Sikstas buvo taikingas popiežius, gerbiantis skirtingų vyskupų tradicijas – šitaip jis sugebėjo atnaujinti santykius su šv. Kiprijonu Kartaginiečiu ir Azijos Bažnyčiomis, kurios krikštijo eretikus. Jis buvo išrinktas Romos imperatoriaus Valerijono persekiojimo metu, po keletą metų trukusios taikos. Vyskupai, kunigai ir diakonai nedelsiant turėjo būti nužudyti, vos patikrinus jų tapatybę. Jis buvo suimtas per vienas apeigas, kurioms jis vadovavo Apijaus kelio kapinėse, ir tuoj pat jam ir šešiems iš septynių jo diakonų buvo nukirstos galvos. Jo pontifikatas tetruko vos vienus metus.

 

 

 

 

Gyvoji Duona

 

 


Grįžti atgal Paskelbta: 2020-08-06


Visos teisės saugomos © 2020 www.zarasuparapija.lt