Rugpjūčio 14 d. minimas Šv. Maksimilijonas Marija Kolbė, kunigas, kankinys


a- A+

 

Šv. Maksimilijonas Marija Kolbė ((1894–1941), kunigas, kankinys, minimas rugpjūčio 14 d.

Šis mažasis brolis konventualas (pranciškonas) lenkas labai anksti suprato žiniasklaidos priemonių svarbą ir siekė jas panaudoti Evangelijos skelbimui. Šv. Pranciškaus dvasioje jis gyveno neturte, rūpindamasis skelbti Gerąją Naujieną neturtėliams ir visa pašvęsti tai, kurią jis vadino Nekaltai Pradėtąja. Savo idealą konkrečiau įgyvendino įkurdamas Nekaltai Pradėtosios miestą „Niepokalanow“ prie Varšuvos, kur gyveno iki 800 vienuolių. Jis nuvyko į Japoniją norėdamas įkurti panašią instituciją. Įkalintas Aušvico koncentracijos stovykloje, 1941 m. liepos pabaigoje jis pasiaukojo pasiprašęs leisti jam vietoj vieno šeimos tėvo eiti į pasmerktųjų mirti nuo bado kamerą. Giesmėmis ir maldomis drąsinęs kitus pasmerktuosius, jis gimė dangui – prisijungė prie Nekaltai Pradėtosios Marijos jos Ėmimo į Dangų šventės išvakarėse.

 

 

 

Gyvoji Duona

 

 


Grįžti atgal Paskelbta: 2019-08-13


Visos teisės saugomos © 2017 www.zarasuparapija.lt