Rugpjūčio 10 d. minimas Šv. Laurynas, diakonas, kankinys


a- A+

 

 

 

Šv. Laurynas (+258), diakonas, kankinys, minimas rugpjūčio 10 d.

Šv. Laurynas yra žymiausias iš Romos kankinių. Popiežiaus Siksto II, nukirsdinto 258 m. rugpjūčio 6 d., garsą nustelbė vienas jo diakonų – Laurynas – nužudytas po keletos dienų, nes pastarojo kančia žadino vaizduotę. Lauryno, Bažnyčios iždininko drąsa teisėjų akivaizdoje, tai, kaip jis sekdamas Evangelija saugioje vietoje paslėpė bendruomenės gėrybes – išdalijo jas vargšams, jo patirtų kankinimų baisybė ir kaip jis juos ramiai bei su ironija iškentė, – visa tai jau buvo žinoma visam krikščionių pasauliui šv. Ambraziejaus ir šv. Augustino laikais. Šiuolaikiniai kritikai gana santūriai vertina „Lauryno Aktų“ istoriškumą, parašytų praėjus mažiausiai šimtmečiui po jo mirties. Vis dėlto jo kankinystė tikrai turėjo padaryti įspūdį Romos krikščionims. Prudencijus netgi sako, kad „jo mirtis reiškė Romos stabmeldystės mirtį“, kuri nuo tada ėmė blėsti.

 

 

 

 

Gyvoji Duona

 

 


Grįžti atgal Paskelbta: 2020-08-09


Visos teisės saugomos © 2020 www.zarasuparapija.lt