Paskelbti septyni nauji Katalikų Bažnyčios šventieji

Mišių homilijoje popiežius kvietė sekti naujų šventųjų gyvenimo pavyzdžiu primindamas, kad Jėzus radikalus. Jis viską duoda, tačiau prašo visko, visiškos meilės ir nepadalytos širdies. Negalim atsilyginti trupiniais, arba tam tikru meilės procentu. Viskas arba niekas.

Sekmadienį popiežius Pranciškus paskelbė septynis naujus šventuosius per kanonizavimo Mišias Šventojo Petro aikštėje. Katalikų Bažnyčios šventaisiais paskelbti du vyskupai – popiežius Paulius VI ir arkivyskupas kankinys Oskaras Arnulfas Romero Galdamezas, du italai kunigai Pranciškus Spinelli ir Vincentas Romano, dvi vienuolės vokietė s. Marija Kotryna Kasper ir ispanė Kūdikėlio s. Jėzaus Teresė Nazarija Ignacė March Mesa ir pasaulietis italas Nuncijus Sulpricijus.

Septynis palaimintuosius popiežiui pristatė Šventųjų skelbimo kongregacijos prefektas kardinolas Angelo Maria Becciu, kuris, lydimas palaimintųjų byloms vadovavusių postulatorių, paprašė Šventąjį Tėvą juos skelbti šventaisiais.

Popiežius Pranciškus perskaitė kanonizavimo formulę, kuria septyni palaimintieji skelbiami šventaisiais ir nurodė įrašyti jų vardus į šventųjų sąrašą taip, kad būtų pamaldžiai pagerbiami visoje Bažnyčioje kartu su visais šventaisiais.

Mišių homilijoje popiežius kvietė sekti naujų šventųjų gyvenimo pavyzdžiu primindamas, kad Jėzus radikalus. Jis viską duoda, tačiau prašo visko, visiškos meilės ir nepadalytos širdies. Negalim atsilyginti trupiniais arba tam tikru meilės procentu. Viskas arba niekas.

Mūsų širdys yra kaip magnetas, pasiduodantis meilės traukai. Tačiau gali būti, kad prisijungs tik prie vienos dalies ir turės apsispręsti už meilę Dievui, ar už meilę pasaulio turtams; gyventi dėl meilės, ar dėl savęs. Pagalvokime, kurioje  mes pusėje. Jėzus kiekvieną iš mūsų klausia, taip pat visų kartu kaip keliaujančios Bažnyčios: ar tenkinsimės būti Bažnyčia, kuri tik skelbia gerus įsakymus, ar pasiryšime būti Bažnyčia-nuotaka, kuri dėl savo Viešpaties puola į meilę?

Jėzus šiandien kviečia sugrįžti prie džiaugsmo šaltinių, kurie yra susitikimas su Juo, drąsiai apsispręsti sekti Jį, lengva širdimi atsisakyti kažko, kad nueitume Jo keliu. Tai kelias, kuriuo ėjo visi šventieji.

Tai darė Paulius VI, sekdamas Apaštalo, kurio vardu pasivadino, pavyzdžiu. Jis savo gyvenimą paskyrė Kristaus Evangelijai ir, kaip apaštalas Paulius, peržengė naujas sienas tapdamas Jo skelbimo ir dialogo liudytoju, į kitus atsigręžusios, atitolusius matančios ir vargstančiaisiais besirūpinančios Bažnyčios pranašu. Paulius VI per vargaus ir nesusipratimus aistringai liudijo pilnutinio sekimo Jėzumi grožį ir džiaugsmą. Jis, kaip ir Susirinkimas, kurio buvo sumanus vairininkas, šiandien mus dar kartą kviečia gyventi pagal mūsų bendrą pašaukimą, kuris yra visuotinis šventumo pašaukimas. Ne pusinės priemonės, o šventumas.

Popiežius pasidžiaugė kitų naujų šventųjų gyvenimo pavydžiu, paminėjo arkivyskupą kankinį Romero, kuris atsisakė pasaulio  saugumo, net savo saugumo, kad pasiaukotų pagal Evangeliją ir gaustųsi prie vargstančiųjų ir savo tautos, visa širdimi atsidavęs Jėzui, broliams ir seserims. Tą patį galima pasakyti apie Pranciškų Spinelli, Vincentą Romano, Mariją Kotryna Kasper, Kūdikėlio Jėzaus Teresę Nazariją Ignacę ir Nuncijų Sulpricijų, šventą jaunuolį, kuris buvo drąsus, nuolankiai sutikto Jėzų kančioje, tyloje ir paaukodamas visą save.

Popiežius prašė Viešpaties suteikti malonę visiems padėti, kad sektų šių naujų šventųjų gyvenimo pavyzdžiu.

Mišias su popiežiumi Pranciškumi koncelebravo daugelis kardinolų, arkivyskupų, vyskupų ir kunigų. Šventojo Tėvo vadovautose Mišiose dalyvavo valstybių, vyskupijų ir vienuolinių kongregacijų delegacijos iš Italijos, Ispanijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Salvadoro, Čilės ir Panamos. Ispanijos delegacijai vadovavo karalienė Sofija, Kanterburio arkivyskupo delegacijai – buvęs Kanterburio arkivyskupas Rowan Williams. Ypač gausios buvo piligrimų grupės iš Salvadoro ir Italijos, ypač iš Milano arkivyskupijos, taip pat Italijos katalikų darbininkų asociacijos atstovų iš visos Italijos. Popiežius Mišių pabaigoje visiems padėkojo ir su sukalbėjo Vidudienio maldą.

Šeštadienį, kanonizavimo apeigų išvakarėse, popiežius Pranciškus aplankė savo pirmtaką popiežių emeritą Benediktą XVI jo namuose „Mater Ecclesia“ vienuolyne. Popiežių Benediktą kardinolu paskyrė popiežius šv. Paulius VI paskutinėje savo konsistorijoje 1977 metais. Be to, popiežius Benediktas XVI patvirtino dekretą dėl popiežiaus Pauliaus VI heroiškų krikščioniškų dorybių 2012 metų gruodžio 20d.

SAK / Vatican News

Grįžti atgal Paskelbta: 2018-10-14