Kelių minučių meditacijos arba trumpi stabtelėjimai pamąstymui pagal Šventąjį Raštą

Šv. Raštas atnaujina Bažnyčią ir maitina dvasią. Biblijos skaitymas ir pažinimas ugdo sąmonę, kad istorijoje veikęs Viešpats Dievas tebeveikia mūsų tarpe ir gyvenime.

Džiaukitės

Kai širdin ima sėlinti baimė, nežinia ir nerimas, nepasiduokite, o tuoj pat maldoje kreipkitės į Dievą prašydami ramybės, mintimis pulkite gerajam Tėvui į glėbį. Jis girdi, Jam rūpi, Jis nuramins. Slegiančias mintis pakeiskite džiugiomis (nors tuo metu ir atrodytų, kad nėra ko džiaugtis), prisimindami Šv. Rašto žodžius: “Visuomet džiaukitės Viešpatyje. Ir vėl kartoju: džiaukitės.” (Fil 4, 4). Kaip dažnai vadovaujatės šiais žodžiais?

Tikėkite

“… be tikėjimo neįmanoma patikti Dievui. Kas artinasi prie Dievo, tam būtina tikėti, kad jis yra ir jo ieškantiems atsilygina” (Heb 11, 6)

“…pasiimkite tikėjimo skydą, su kuriuo užgesinsite visas ugningas piktojo strėles…” (Ef 6, 16)

“… jūsų nuoširdus tikėjimas, brangesnis už pragaištantį auksą… “ (1 Pt 1, 7)

Atleiskite

“… atleiskite, jei turite ką nors prieš kitus, kad ir jūsų Tėvas danguje jums atleistų jūsų nusižengimus” (Mk 11, 25)

Svarbu atleisti ne tik kitiems, bet ir sau. Kai kurie žmonės netgi po išpažinties gyvena su kalte, pakibusia virš jų galvų. Tai neleidžia jiems džiaugtis Viešpačiu ir trukdo asmeniškai bei sąmoningai priimti Dievo atleidimą. Nesugebėti atleisti sau yra puikybė. Turime išlikti nuolankūs ir sakyti: “Jėzau, aš ir vėl nusidėjau; prašau atleisk man”, paskui keltis ir vėl eiti.

Mylėkite ir darykite gera

“Nepamirškite daryti gera ir dalytis su kitais geru, nes tokiomis aukomis patiksite Dievui.” (Heb 13, 16) “… sergėkime vieni kitus, skatindami mylėti ir daryti gerus darbus.” (Heb 10, 24)

“… nesiliaukite darę gera! (2 Tes 3, 13)

“Galiausiai visi būkite vieningi, užjaučiantys kitus, mylintys (tikėjimo) brolius, gailestingi, nuolankūs (1 Pt 3, 8)