Įgyvendintas projektas

Įgyvendintas projektas ,,Zarasų Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos bažnyčios pastato įėjimo laiptų pritaikymas neįgaliųjų poreikiams“

Fizinės aplinkos pritaikymas neįgaliesiems – tai būtina sąlyga atkurti žmogaus su negalia fizinį, dvasinį ir ekonominį savarankiškumą ir sudaryti sąlygas aktyviam šių asmenų bendruomeniniam gyvenimui ir socializacijai, prisidedant prie socialinės neįgaliųjų atskirties mažinimo. Dėl judėjimo sunkumų ir ribotų galimybių pasirūpinti savimi neįgaliesiems būtina pritaikyti fizinę viešą aplinką, todėl šis klausimas, kaip neįgaliųjų socialinės adaptacijos ir integracijos į visuomenę prielaida, yra ypač aktualus. Pagal Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo 11 str. už objektų pritaikymą neįgaliųjų specialiesiems poreikiams atsako savivaldybių institucijos ir objektų savininkai bei naudotojai.

Zarasų Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos bažnyčios pastato įėjimai iš lauko pusės buvo nepritaikyti neįgaliems lankytojams. Regos ir judėjimo negalią turintiems žmonėms buvo problematiška patekti į bažnyčios pastato vidų, taip pat ir kūdikių bei mažų vaikų tėvams sunku įvažiuoti su vežimėliais (juos reikia įnešti). Neįgalieji turėjo jaustis priklausomi nuo kitų žmonių ir buvo priversti prašyti jų pagalbos, kad galėtų patekti į Bažnyčią. Zarasų Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos bažnyčios lankytojai ne tik šios parapijos tikintieji. Bažnyčia atvira visiems. Čia vyksta koncertai, atvykę iš kitur piligrimai ir turistai taip pat nori patekti į Bažnyčios vidų ir ją apžiūrėti. Zarasų Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia skaičiuoja jau virš 150 metų, o parapija per 510 metų.

2017 m. liepos 28 d. tarp Zarasų rajono savivaldybės administracijos ir Zarasų Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos pasirašyta sutartis, pagal kurią iš Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšų skirta 5000,00 Eur projektui ,,Zarasų Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos bažnyčios pastato įėjimo laiptų pritaikymas neįgaliųjų poreikiams“ įgyvendinti. Dar 2979,08 Eur prie projekto įgyvendinimo prisidėjo pati religinė bendruomenė. 2017 m. lapkričio 15 d. visi numatyti darbai, kuriems skirta rajono Savivaldybės parama, užbaigti. Bažnyčios šoninio įėjimo laiptai permontuoti iš naujo, panaudojant tas pačias granitines plokštes, paaukštinta ir išplatinta laiptų aikštelė, įrengtas pandusas. Darbus atliko rangovas iš Utenos – UAB ,,Vidista“. Nuo šiol Zarasų Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos bažnyčios lankytojai galės netrukdomai patekti į pastatą, neįgalieji turės galimybę pasinaudoti įvairiomis bendruomenėje teikiamomis paslaugomis, įskaitant ir asmeninę pagalbą, būtiną padėti gyventi ir integruotis į bendruomenę ir užkirsti kelią izoliavimui ar atskyrimui. Visa Zarasų parapijos bendruomenė yra dėkinga rajono Savivaldybei už suteiktą paramą ir parapijiečiams prisidėjusiems savo aukomis prie statybos darbų.

Klebonas kun. dek. Vydas Juškėnas

Kategorija Galerija Parapija