Gegužės 21 d. minimas Šv. Kristoforas Magaljanesas ir jo draugai, kankiniai


a- A+

 

Šv. Kristoforas Magaljanesas (1869–1927) ir jo draugai, kankiniai, minimi gegužės 21 d.

Meksikoje nuo 1913 m. dekretu įsakoma uždaryti bažnyčias ir suimti kunigus. Draudžiama sakyti „sudiev“ ar „jei Dievas nori“, skambinti varpais, vaikus mokyti melstis; griaunamos bažnyčios, išvaikomos vienuolijos, ne valdžios organizacijos atsiduria už įstatymo ribų, privaloma kunigų registracija. Šv. Kristoforas ir jo draugai laisvai ir ramiai priėmė kankinystę kaip savo tikėjimo liudijimą, aiškiai atleisdami savo persekiotojams. Iki mirties ištikimi Dievui ir katalikų tikėjimui, įsišaknijusiam bažnytinėse bendruomenėse, kurioms jie tarnavo, šiandien jie yra pavyzdys visai Bažnyčiai.

 

 

Gyvoji Duona

 

 


Grįžti atgal Paskelbta: 2020-05-20


Visos teisės saugomos © 2020 www.zarasuparapija.lt