6 diena (sausio 23 d.). Maldos už krikščionių vienybę savaitei

Popiežiškoji taryba krikščionių vienybei skatinti

Bažnyčių ekumeninės tarybos Tikėjimo ir konstitucijos komisija

Tavo dešinė, Viešpatie, yra nuostabi jėga ( 15, 6)

MALDOS UŽ KRIKŠČIONIŲ VIENYBĘ SAVAITEI

(Sausio 18-25 d.)

6 DIENA: ŽIŪRĖKITE KITŲ NAUDOS

Iz 25, 1–9: Džiūgaukime, linksminkimės, kad jis mus išganė

Ps 82, 1–8: Saugokite vargdienių ir beturčių teises

Fil 2, 1–4: Žiūrėkite kiekvienas ne savo naudos, bet kitų

Lk 12, 13–21: Saugokitės bet kokio godumo

Kintančios tarptautinės bankininkystės sąlygos toliau daro neigiamą poveikį Karibų regiono prekybai bei komercijai ir kelia grėsmę daugelio šeimų ekonominiam išgyvenimui. Užsienyje dirbantiems Karibų regiono gyventojams darosi vis sunkiau atsiųsti pinigų savo šeimoms. Siekdamos suteikti vargšams prieigą prie finansų ekonominei veiklai, Karibų regiono Bažnyčios davė pradžią kreditų unijų sąjūdžiui.

Komentaras

Rašte nuosekliai liudijama, kad Dievas pirmenybę visada teikia vargšams: Dievo dešinioji gina bejėgį nuo galingojo. Panašiai Jėzus nuolatos įspėja vengti godumo pavojaus. Nepaisant to, godumo nuodėmė neretai apnuodija mūsų krikščioniškąsias bendruomenes ir pagimdo konkurencijos logiką, kai viena bendruomenė varžosi su kita. Turime atminti: jei nuo pasaulio nesiskiriame, o prisitaikome prie jo skaldančios konkurencinės dvasios, tai tada neteikiame negandos ištiktajam prieglobsčio nuo audros.

Būti turtingam Dievo akyse mūsų skirtingoms Bažnyčioms bei konfesijoms reiškia ne daugybės tikinčiųjų priklausymą mūsų bendruomenėms ar gausias aukas joms. Tai veikiau yra pripažinti, kad mes, krikščionys, turime pasaulyje nesuskaičiuojamai daug brolių ir seserų, vienijamų nepaisant „Šiaurės“ ir „Pietų“ ekonominių skirtumų. Suvokdami šią brolystę Kristuje, krikščionys gali bendromis pastangomis siekti ekonominio teisingumo visiems.

Malda

Visagali Dieve,

Tu drąsini ir stiprini savo Bažnyčią,

kad ji be paliovos skelbtų teisingumą ir teisumą

priespaudos ir engimo aplinkoje.

Padaryk, kad mums, švenčiantiems vienybę Kristuje,

Tavo Šventoji Dvasia padėtų

žiūrėti kitų naudos.

Amen.

Dievo dešinioji

veikia žemėje;

šalina pavydą, neapykantą, pyktį ir godumą.

Dievo dešinioji rauna

mūsų savanaudiškumą ir geismą,

mūsų išdidumą ir nedorus darbus.

Vertė „Bažnyčios žinios“ (2017 m. Nr. 12)

Kategorija Maldos

Grįžti atgal Paskelbta: 2018-01-22